2024-03-26

Iskolagyűlés

Ma ismét iskolagyűlést tartottunk, mert sok mindenkire büszkék lehetünk. 💚 Vers és prózamondó versenyek, triatlon, futás, grund birkózás, karate es még sok egyéb, amiben jeles helyeken végeztünk.
A farsang nyerteseit is kihirdettük: alsó tagozaton a 2b és a 3b nyert. A felső tagozaton a 7b és a 8b nyert. Továbbá a 7a osztályt is egy oklevéllel értékeltük.
Csak így tovább 💪 hajrá Kolonics 💚

2024-03-23

Tavasz csodái

A tavasz csodái a második emeleti zsibongóban! Minden felsős évfolyam egy egy plakátot, a rajz szakkör képeket, plakátokat is készített!

2023-12-01

Igazgatói pályázat

A linkre kattintva elolvashatják Nagy-Pelsőczi Krisztina jelenlegi megbízott igazgató pályázatát.

Link
2023-10-12

Akadályverseny

Az idei iskolai akadályverseny 17 állomáson várta a fiatalokat. Az egész napos rendezvény során 12 fizikai és 5 szellemi próbában mérték fel tudásukat az osztályok. Az egyes állomások különböző képességeket és készségeket igényeltek. Csapatmunka, gyorsaság, erő, állóképesség csak pár a sok közül. A gyerekekkel együtt a pedagógusok is nagyon jól szórakoztak a kihívások során. Az egész iskola sportolási lázban égett egészen délig, a végén viszont csak egy bajnok lehetett az alsó és a felső évfolyamokban is.

Testnevelők

2023-04-02

Kertcsinosítás

Egy kis szösszenet a péntek délutáni kertcsinosításról: Amellett, hogy az udvar megszépült, a gyerekek is jól szórakoztak és közben még segítettek is . Fárasztó, de eredményes néhány órát töltöttünk az iskolánk udvarán . Jó, hogy tehetünk valamit gyerekeinkért és az iskolánkért!

2023-03-16

2023 Együttest

Kedves Szülők!

A tantestület nevében szeretnénk megköszönni Önöknek, hogy az EgyüttEst rendezvény megvalósulhatott. A bál remekül sikerült, és ez az Önök lelkes és nagylelkű támogatása, aktív részvétele nélkül nem jött volna létre. Örömmel láttuk, hogy volt tanítványaink szülei is visszalátogattak hozzánk, és már a szervezés fázisában is rengeteg szülői segítséget kaptunk. Az este anyagiak tekintetében is rendkívül sikeres volt, ennek konkrét részleteiről és a "beruházási javaslatainkról" a tavaszi SZMK gyűlésen és a szülői értekezleteken tájékoztatjuk Önöket. Jó volt egy kötetlen hangulatú estét együtt tölteni Önökkel, reméljük, jövőre ismét találkozunk!

Köszönettel: Nagy-Laczkovich Orsolya és Schnitzer Ildikó

2023-02-15

Rendkívüli karbantartó - délután

Rendkívüli karbantartó - délutánt tartottak a szülők február 10-én, pénteken az iskolában.

Karbantartónk hosszú ideje húzódó tartós betegsége miatt temérdek javítanivaló gyülemlett fel, amit néhány lelkes és önfeláldozó szülő szakértő munkája révén sikerült felszámolni.

Amíg a felsős gyerekek a farsangi diszkóban ropták a táncot, a Krupa szülők (1.b, 3.a, 4.b), Borbola apuka (1.b) Janesch apuka (1.b),  Bódi-Irk apuka(3.a), Kocsomba apuka(2.b, 4.b) és Faragó anyuka(4.b) alkotta brigád estébe nyúlóan megjavította és rendbe tette a rossz állapotban lévő földszinti és az első emeleti mosdókat , valamint a földszinten szekrényeket is szerelt.

Szívből jövő hála és köszönet nekik nagylelkűségükért és szorgalmukért!!!

Az iskola tanulói és tanárai

2023-02-06

Kazinczy Ferenc szépkiejtési verseny

2023. január 31-én került megrendezésre a Kazinczy Ferencről elnevezett kerületi szépkiejtési verseny. Iskolánkat 5-6. évfolyamon Székely Aisa 6. a osztályos tanuló, 7-8. évfolyamon Janka Jázmin 8. a osztályos tanulók képviselték. Mindkét tanuló sokat készült a megmérettetésre.

Janka Jázmin egy erős mezőnyben elhozta a kerületi 2. helyet. Gratulálunk a szép eredményhez!

2022-12-19

Legyél Te is klímahős

2022. december 14-én 6. és 8. osztályos lányokkal vettünk részt a"Legyél Te is klímahős" elnevezésű Unicef programon. A program keretében találkoztunk Benes Anita divattervezővel, a Daalarna tulajdonosával, aki többek között a fenntartható divatról beszélt nekünk. Megnéztük a műhelyt is, ahol a gyönyörű menyasszonyi és alkalmi ruhák készülnek.

2022-12-16

AJÁNDÉK kiállítás

Sárvári Hanna 5.b osztályos tanulónak 2022. december 15-én AJÁNDÉK címmel nyílt kiállítása az iskola 2.emeleti zsibongójában. A kiállítást Tóth László, Laci bácsi, iskolánk rajztanára álmodta meg és szervezte a hónap művészének.
A megnyitón rövid beszédet mondott Sali Attila intézményvezető, Pallanki Károly történelemtanár, Hanna osztályfőnöke, valamint természetesen Laci bácsi is. A kiállítás tiszteletére Rózsa István zenetanár négy kis tanítványa egy-egy Hanna festménye ihlette zenedarabbal készült, hallhattuk a tenorkürt, a trombita és a tuba muzsikáját különféle módon. Végül Laci bácsi és István bácsi kettőse zárta a műsort: szaxofonon és tubán karácsonyi dalokat játszottak a vendégek nagy örömére. A zsibongó megtelt a nagy napon, rengeteg kicsi és nagy volt kíváncsi az eseményre. Külön meglepetésként a hangszereket a bemutató után kézbe vehették az érdeklődő gyerekek. Köszönjük mindenkinek, aki eljött és megtisztelte jelenlétével ezt a megnyitót!
Hanna vászonképei várhatóan február végéig láthatók az iskolában.

2024-02-05

Budapesti Úszó Diákolimpia

Január 27-én rendezték meg a Tüske Uszodában a Budapesti Úszó Diákolimpiát, ahol iskolánk tanulói igen eredményesen szerepeltek. A legkisebbeknél Rácz Zoé 5. helyezést ért el. A harmadik korcsoportban Nagy-Laczkovich Ármin bronzérmet szerzett hátúszásban, a 4. korcsoportban pedig Stéger Milán lett ezüst érmes 100 mellen. Miklós Barbara két bronzérmet is begyűjtött mell és gyorsúszásban, míg Rácz Dorka ezüstérmes lett gyorsúszásban és hátúszásban is. Gratulálunk nekik, az érmesek a márciusi országos döntőben képviselik iskolánkat! Hajrá Kolonics!

2023-11-15

Futafok 2023

Idén is kint voltunk a Futafokon és egész szépen szerepeltek a gyerekek és a tanárok. (Képeket a gombra nyomva találhatod meg!)

Grand Prix gyorsasági görkorcsolya

A kétnapos Tatabányán megrendezett Záró GP-n Zsiga Péter egyéniben 6., váltóban 3., és a Grand Prix gyorsasági görkorcsolya versenysorozatban összetettben 5. helyezést, Zsiga Petra egyéniben 5., váltóban 2., és a Grand Prix gxorsasági görkorcsolya versenysorozatban összetettben 5. helyezést értek el.

Gratulálunk az elért eredményekhez!

2023-11-13

Polish Open Karate & Karate Diákolimpia

Iskolánk tanulója Horváth-Matheidesz Vilmos, (8/b) a lengyelországi Polish Open nemzetközi karate versenyen bronz érmet szerzett az U14-es korosztályban, -50kg
súlycsoportban. Továbbá hétvégén a XXVII. Karate Diákolimpián a 12-13 évesekek között bronz érmet, -55kg súlycsoportban.

Gratulálunk neki és edzőjének a szép eredményekhez!

2023-10-31

Csaba Béla cselgáncs emlékverseny

Iskolánk 3 tanulója vett részt a Csaba Béla cselgáncs emlékversenyen. A versenyt Szegeden rendezték meg, ahol három ország, több mint 300 versenyzője vett részt.